RK TURBINA – RK VELEŽ 22:24 (5:10)

Rukometaši Veleža, teže nego što se očekivalo, došli su do novih bodova protiv ekipe Turbine u utakmici 5.kola  prvenstva Prve lige Federacije BiH, koja je danas odigrana u dvorani “Konjičanka” u Konjicu.
Utakmica za zaborav, u kojoj je jedino vrijedno spomena da su “rođeni” osvojili nova tri boda na
gostovanju u jednoj blijedoj igri, u kojoj je domaćin cijelo vrijeme utakmice pokušavao držati
rezultataski priključak.
O kakvoj se “igri” radi govori i činjenica da je u 21. minutu utakmice rezultat bio 5:4 za Velež, da bi do kraja prvog poluvremena Velež pojačao ritam igre i sa mini serijom došao do pet golova prednosti na kraju prvog poluvremena.
U nastavku igre Velež u istom ritmu drži prednost od sedam golova sve do 37.minute, kada dolazi do neshvatljivog pada u igri i u 57.minuti Turbina dolazi do izjednačenja 22:22.
Ipak u samom finišu Velež kao iskusnija ekipa smiruje igru i pogocima Pokvića i Denje utakmicu završava u svoju korist.
Prvo ime kod Veleža bio je Demirović sa 6 golova, dok je u ekipi Turbine najbolji strijelac bio Kevrić sa 8 pogodaka.
Idućeg vikenda Velež dočekuje ekipu Dobrinjca.
RK Turbina – RK Velež 22:24 (5:10)
Sudije. S. Mešić i D. Gadžo (Sarajevo)
RK Velež: Hondžo, Gazić, Ćorić 3, Muratović, Demirović 6, Šapuh 3, Pokvić 4, Korjenić, Pezo, Denjo 4, Muharemović 4, Kurt, Ljutić, Avdić, Abaza, Demić. Trener: Semir Behmen
RK Turbina: Redžić, Imamović, Halebić 1, Đelmo 1, Zahirović, Ćosić 7, Kevrić 8, Krečinić, Begić, Jusufović, Hindić, Jašarević, Arfadžan 3, Čolić 1, Škampo 1, Spahović. Trener Tahirović Zijad.