RK “Iskra” Bugojno – RK “Velež” 26:23 (11:9)

U utakmici 9.kola Prve lige – Jug rukometaši Veleža su zabilježili i svoj 3 ovosezonski poraz. Velež je bolje otvorio utakmicu i u 16.minutu vodio sa 6:3, nakon čega Iskra za svega tri minuta igre pravi seriju 5:0 i time prvo poluvrijeme rješava u svoju korist rezultatom 11:9. Drugo poluvrijeme protiče uglavnom u izjednačenoj borbi uz mini serije i na jednoj i na drugoj strani. U posljednjih 10-tak minuta rukometaši Veleža promašuju uzastopno sedam napada što Iskra koristi i dolazi u minimalnu prednost koju nije ispuštala do kraja utakmice.

Najraspoloženiji u redovima Iskre su bili Turić i Kasumović sa po 7 golova dok je to u Veležu bio Šapuh sa postignutih 10 golova.

Idućeg vikenda Velež ponovo gostuje i to ekipi Viteza.

RK Iskra – RK Velež 26:23 (11:09)

Sudije. Ž. Hrstić i M. Primorac

RK Iskra: Hadžiabdić, Halilović, Pračić 2, Ćalina 2, Turić 7, Kasumović 7, Hadžiabdić 4, Velić 3, Bajrić 1, Musić, Zukić, Šopić, Lučić, Kmetaš, Šljivo,Balihodžić. Trener: Karadža Emir.

RK Velež: Hondžo, Ćorić 1, Demirović 2, Šapuh 10, Pokvić 3, Korjenić, Pezo 3, Denjo 3, Muharemović, Ljutić 1, Jelovac, Abaza, Demić, Marić. Trener: Demić Miralem