RK “Velež” – RK “Iskra” 33:25 (15:9)

U 2. kolu Prve Lige Federacije BiH – Jug naši rukometaši su pred domaćom publikom pobijedili Iskru iz Bugojna rezultatom 33:25.

Bila je to odlična partija naših rukometaša, koji su od početka krenuli sa veoma dobrom igrom i došli do prednosti od 3 gola razlike koju su povećavali iz minute u minutu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:9 za domaćina. U drugom poluvremenu ekipa Veleža nastavlja sa dobrom igrom i dolazi do prednosti od 11 golova razlike.U 50. minutu utakmice trener domaćina daje priliku svim igračima koji su je dobro iskoristili. Na kraju je završeno rezultatom 33:25.

Najefikasniji u ekipi Veleža bili su Jelovac sa 7 postignutih golova i Abaza sa 6 postignutih golova. Kod Iskre su se istakli Šljivo sa 6 golova i Zukić sa 5 golova.

Ovom prilikom se želimo zahvaliti navijačima koji su pružali dobru podršku igračima Veleža.

Sljedeća utakmica se igra u Sarajevu protiv RK “Dobrinjac”.

sedmerci:  RK Velež 8(5), RK Iskra 4(2)

isključenja: RK Velež 16 min, RK Iskra 18 min

RK Velež: Jelovac Aldin, Fazlagić, Rizvanbegović 2,  Korjenić 5, Đulić, Medar 2, Abaza 6, Muratović 3, Avdić, Hadžiabdić 4, Šapuh 1, Jelovac Admir 7, Muharemović 1, Džakić 1, Jugo 1, Čeho. Trener: Kreso Admir

RK Iskra: Halilović, Hadžiabdić 4, Zukić 5, Mustajbegović 2, Božić, Karadža 3, Kmetaš Adnan 1, Šljivo 6, Kmetaš Amir, Mujić 4. Trener: Šupić Nahid