RK “Dobrinjac” – RK “Velež” 31:27 (17:12)

Rukometaši Veleža su u 3. kolu Prve Lige Federacije BiH – Jug izgubili na gostovanju u Sarajevu od RK Dobrinjac rezultatom 31:27.

Podmlađena ekipa Veleža je pružila dobar otpor domaćinu. Igralo se gol za gol sve do 25. minute, kada se rukometaši Dobrinjca odvajaju na 5 golova razlike. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 17:12 za domaćina. U drugom poluvremenu naši rukometaši su pokušavali dostići prednost domaćina, ali nažalost nisu uspjeli. Treba istaći da na gostovanje u Sarajevo nije otišlo sedam igrača.

U ekipi RK Velež dobru partiju su pružili svi igrači, a među njima su se istakli Avdić sa 10, Muratović sa 7 i Korjenić sa 4 gola. Dobru partiju je pružio i mladi golman Jelovac sa 14 odbrana. U ekipi Dobrinjca najefikasniji su bili Ajdinović i Sadiković sa 7 golova.

Sljedeću utakmicu naši rukometaši igraju u Mostaru protiv RK “Jajce”.

RK “Dobrinjac” – “RK Velež” 31:27 (17:12)

sedmerci: RK Dobrinjac 7(6), RK Velež 4(0)

isključenja: RK Dobrinjac 4 min, RK Velež 6 min

RK Dobrinjac: Čeklica, Husak, Ahmespahić 1, Sadiković 7, Đuhera 3, Vatrić 2, Hasibović 5, Lendo 4, Đozo, Mujezinović, Idrizović 1, Ajdinović 7, Omanović 1, Bajrić, Pajić. Trener: Čamo Sead.

RK Velež: Jelovac Aldin, Batlak, Čeho 1, Jelovac Admir, Korjenić 4, Džakić, Jugo, Abaza 2, Brkan 1, Isić, Avdić 10, Marić 2, Muratović 7. Trener: Kreso Admir