RK Turbina – RK Velež 25:37 (14:15)

DSC_7552Utakmicom 12. kola u Konjicu protiv Turbine, naši rukometaši su otvorili proljetni dio sezone 1. Lige FBiH – Jug. Iako oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih igrača, naši rukometaši su ostvarili novu pobjedu, te tako zadržali priključak na tabeli za vodećim Goraždem.
Od samog početka utakmice, Velež je uspio nametnuti svoj ritam igre, te jakom odbranom i brzim protokom lopte, riješiti prvo poluvrijeme u svoju korist. I pored dominantnije igre Rođenih, Turbina je držala rezultatski priključak, pa se na pauzu otišlo minimalnim vodstvom u korist gostiju (14:15). U drugom poluvremenu, rukometaši Veleža su ubacili u par brzina više, te serijom 12:1 totalno razbili ekipu Turbine. Na kraju je rezultat glasio 25:37 , maksimalnih +12.

U ekipi Turbine, bolji od ostalih je bio Husrep Edin sa 9 postignutih golova, dok je u ekipi Veleža, Šapuh sa 13 golova bio nerješiva enigma za domaće golmane.
Potrebno je spomenuti i zahvaliti se Red Army (Udruženje građana RA Konjic), koji je u svih 60 minuta bodrio našu ekipu i pjesmom vodio do nove pobjede. U narednom kolu, naši rukometaši ponovno gostuju, ovaj put ekipi Iskre iz Bugojna.

Sudije : Džolić – Šarac ; Delegat : S. Tomić

Turbina : Redžić, Keskin, Imamović, Ćosić 4, Kurić 1, Isić, Zahirović 4, Rizvić 6, Hebib 1, Husrep 9, Jašarević, Ramljak, Čilić .
Trener : Tahirović Zijad

Velež : Jelovac, Džakić, Halebić 6, Korjenić, Kreso 4, Marić 1, Muratović 7, Softić 2, Šapuh 13, Brkan 1, Abaza, Demić, Isić, Medar 3, Ajanović.
Trener : Mesud Merdan