RK Iskra – RK Velež 15:15 (Prekid)

U 13.kolu Prve Lige Federacije BiH – Jug, rukometaši Veleža su gostovali ekipi Iskre iz Bugojna. Početak utakmice je donio dobru igru bugojanaca koji su u 10. minuti utakmice imali prednost od 4 razlike. Do kraja poluvremena Velež je uspio da smanji tu prednost u pola, pa se na pauzu otišlo rezultatom 13:11 u korist Iskre. Otvaranje drugog poluvremenu definitivno je pripalo ekipi Veleža koji su serijom od 3-0 pojačali tempo i preuzeli vodstvo. U 40. minuti pri rezultatu 15:15, ekipa Veleža je imala napad u kojem je gostujući igrač Kreso bio “nokautiran” od strane dvojice Iskrinih igrača. Jedan od njih je zaradio isključenje, a zbog prigovora i crveni karton. Nakon toga, na terenu je nastao pravi haos. Igrači sa klupe zajedno sa navijačima su se pokušali obračunati sa sudijama koje su postupili prema pravilima i prekinuli susret. Odluka o konačnom rezultatu još uvijek nije donesena. U idućem kolu, naši rukometaši na svom terenu dočekuju ekipu Jajca i sigurno da će taj susret ponijeti epitet derbija kola.

BUGOJNO – Dvorana KSC. Gledalaca : 200. Sudije : Damir Glibić i Toni Zovko (oba Mostar). Delegat : Ramiz Šehić (Jablanica). Sedmerci : Iskra 3(1), Velež 5(2). Isključenja : Iskra 12, Velež 8 minuta. Crveni karton : Hadžiabdić (Iskra) – 40. minut. Rezultat : Iskra – Velež 15:14 (13 :11).

ISKRA : Agić, Čusto, Zukić 4, F. Đikić, Mujić 2, Bačvan 4, Milanović, Hadžiabdić 4, Mustajbegović, Duvnjak, Marjanović, Alić, M. Đikić 1, Karadža, Kaltak. TRENER : Rade Marjanović.

VELEŽ : Al.Jelovac, Fazlagić, Ajanović, Dandić, Halebić 3, Korjenić 1, Kreso 4, Marić, Muratović 4, Šapuh 1, Brkan, Sofić, A. Jelovac, Isić, Ćorić 1. TRENER : Mesud Merdan.