HRK “Međugorje” – RK “Velež” 38:28 (19:10)

U 5. kolu Prve Lige Federacije BiH – Jug rukometaši Veleža su izgubili na  gostovanju od ekipe Međugorja rezultatom 38:28.

Bila je to loša partija naših rukometaša kojima ništa nije polazilo za rukom. Prvih 15-ak minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, nakon čega su rukometaši Međugorja brzim kontrama povećali svoju prednost. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 19:10 za domaćina. U drugom poluvremenu domaćini su imali prednost i 15 golova razlike, ali na kraju je završeno 38:28.

U ekipi Veleža najefikasniji su bili Abaza sa 11 i Muratović sa 5 golova, dok kod Međugorja su se istakli Šimović sa 10 i Šego sa 7 golova.

isključenja: HRK Međugorje 18 min, RK Velež 6 min

sedmerci: HRK Međugorje 5(2), RK Velež 8(7)

HRK Međugorje: Ivanković 1, Grubišić, Rozić, Čilić 3, Šego 7, Barbarić 3, Stipanović 4, Duganžić 2, T. Šimović 10, Ćavar, S. Šimović 3, F. Pehar, M. Pehar 2, Miletić, Vidović, Mijatović 3. Trener: Bevanda Dario

RK Velež: Jelovac, Fazlagić, Korjenić 3, Đulić 1, Abaza 11, Muratović 5, Avdić 4, Šapuh 3, Muharemović, Džakić, Marić 1, Jugo. Trener: Kreso Admir