RK Vitez – RK Velež 33:38 (12:14)

U sklopu 15. kola Prve Lige Federacije BiH – Jug, ekipa Veleža je gostovala u Vitezu istoimenoj ekipi. Od samog starta utakmice, Velež se pokazao kao ekipa koja više želi pobjedu i u tome su uspjeli. Nakon prvih 30 minuta, rezultat na semaforu je glasio 12:14 u korist ekipe iz Mostara. U drugom poluvremenu, Velež malo pojačava svoju igru u odbrani i bržim napadima, uspjeva slomiti ekipu Viteza i zasluženo odnijeti sva 3 boda. Potrebno je spomenuti da je Velež otišao na ovo gostovanje bez 4 ili 5 standardnih igrača, pa se i pretjerano veća pobjeda nije mogla očekivati sa sigurnošću.

Kod ekipe Viteza je najefikasniji bio Sučić Marin sa 10 golova, dok je to u redovima Veleža bio Muratović Emir sa 13 postignutih golova.
U narednom kolu, u hercegovačkom derbiju, Velež dočekuje ekipu Međugorja.