RK Velež – HRK Međugorje 33:22 (17:10)

DSC_7552 U 16. kolu, rukometaši Veleža su dočekali na svom terenu ekipu Međugorja, te očekivano ostvarili novu pobjedu i osvojili nova 3 boda. Početak utakmice nam je donio početno ispitivanje snaga, pa je Velež u 17. minuti imao vodstvo rezultatom 9:8 . Nakon toga, rukometaši Veleža ubacuju u brzinu više i do kraja poluvremena prave seriju 8:2. Na odmor se otišlo rezultatom 17:10. U drugo poluvrijeme, rukometaši Veleža ulaze svježiji i željni još jedne rutinske pobjede, pa za vrlo kratko vrijeme rezultatska prednost se povećava na +10. U 47. minuti je rezultat glasio 26:16. Već do tog trenutka, rezultat i odlična igra su dali za pravo treneru Merdanu da pruži priliku određenim igračima sa klupe, a kasnije i svim ostalim, koji su na odličan način priveli utakmicu kraju sa maksimalnih +11.

U narednom kolu, rukometaši Veleža gostuju ekipi Čapljine.

RK Velež : Jelovac, Fazlagić, Ajanović, Brkan 3, Marić, Korjenić 2, Medar 3, Muratović 12, Demić 1, Dandić, Halebić 5, Ćorić 3, Jakić, Šapuh 2, Kreso 1, Softić 1