RK Borac – RK Velež 18:27 (9:12)

web U okviru 21. kola, naši rukometaši su gostovali ekipi Borca iz Travnika i upisali novu pobjedu. Ekipa je na megdan Borcu otišla oslabljena za nekoliko standardnih igrača, te nekoliko rovitih igrača. Ovo je bila odlična prilika za mlađe igrače, koji su priliku iskoristili koliko-toliko i pokazali da uz još više rada i truda se može ozbiljno računati na njih. Naši rukometaši otvaraju utakmicu prepoznatljivom igrom i vrlo brzo stvaraju prednost od +5 , pri rezultatu 2:7 u korist Veleža. Do kraja poluvremena smo gledali brzu i efikasnu igru Veleža sa blagim padovima u igri, ali i razbranjenog golmana Jelovca na našem golu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 9:12 u korist Veleža. Drugo poluvrijeme nam donosi dosta diskutabilne odluke sudija i na jednoj i na drugoj strani, ali ni to nije zasmetalo našim rukometašima da u posljednjih 7-8 minuta ubace u brzinu više i serijom od 7 uzastopno postignutih golova prave veliku razliku i na kraju slave zasluženo rezultatom 18:27.

Bolji od ostalih u ekipi Borca je bio Kazazić sa 8 golova, a Banušić je dodao 4. Kod ekipe Veleža je najefikasniji bio Muratović sa 7, a pratio ga je Medar sa 5 golova.

Sportska dvorana Turbe

RK Borac : Čauš, Smajlović, Abazović 2, Banušić 4, Vrebac 1, Kazazić 8, Valjan, Škobić, Stojak 2, Kopić 1, Huber. Trener : Caco Alem

RK Velež : Jelovac, Ajanović, Abaza, Korjenić 3, Batlak, Kreso 4, Marić, Muratović 7, Brkan 2, Demić 1, Medar 5, Softić 2, Halebić 3, Isić. Trener : Mesud Merdan