RK Velež – RK Goražde 31:32 (11:15)

webU posljednjem kolu rukometne Prve Lige FBiH – Jug, rukometaši Veleža su dočekali polufinalistu ovogodišnjeg izdanja kupa BiH i nekadašnjeg učesnika EHF kupa, ekipu Goražda. Rukometaši Veleža su u ovu utakmicu ušli oslabljeni za 2 povrijeđena golmana, te s nekoliko igrača koji vuku povrede već par utakmica. I jedni i drugi su ušli rasterećeni, bez prevelikog motiva, a ishod utakmice nije igrao nikakvu značajnu ulogu u konačnom plasmanu. Rukometaši iz Goražda bolje otvaraju utakmicu i brzim kontrama već u 20. minuti stvaraju prednost 6:11. Do kraja prvog poluvremena se većinom igralo gol za gol, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 11:15 u korist tzv. dječaka sa Drine. Početak drugog poluvremena nam donosi istu sliku i razbranjenog Bilkića na našem golu, koji je odlično iskoristio ukazanu priliku od strane trenera Merdana. Njegove odbrane su motivisale igrače Veleža da zaigraju bolje pa su za veoma kratko vrijeme nulirali prednost Goražda i utakmicu učinili zanimljivom. I pored pomalo čudnih odluka sudijskog para Džolić – Šarac, prvenstveno zbog neujednačenog kriterija na jednoj i na drugoj strani, naši rukometaši su se uspjeli rezultatski vratiti u utakmicu. Da uz ogromnu dozu truda, želje i borbe dolazi određena nagrada, dokazalo je vodstvo naših rukometaša pri rezultatu 29:28. Na kraju je ponestalo svega gore navedenog da bi se utakmica privela kraju i pobjedom zaključila sezona, pa su Goraždani iskoristili priliku i odnijeli sva 3 boda.

U ekipi Veleža, efikasniji od ostalih je bio Muratović Emir sa 11 golova, dok u ekipi Goražda Fazlić sa istim brojem postignutih golova.